Rezultate pentru eticheta "arena nationala"

FCSB și Farul Constanța au oferit aseară meciul campionatului de până acum în Superligă. Cinci goluri, o lovitură de pedeapsă, o eliminare, ratări incredibile, dar mai ales o răsturnare spectaculoasă de rezultat au făcut din meci unul interzis cardiacilor. S-a încheiat 3-2 pentru formația constănțeană, „marinarii” reușind să întoarcă soarta partidei în minutele de prelungire spre disperarea fanilor bucureșteni.

Fotbaliștii Farului se așteaptă la o confruntare aprigă mâine seară, în Capitală, contra Rapidului. Miza este prima poziție a clasamentului, ocupată în prezent de giuleșteni, care vor să rămână cât mai mult în fruntea clasamentului Ligii Întâi.

Derby-urile dintre Farul și Rapid se dispută din acest sezon pe prima scenă fotbalistică a României. Cele două formații se vor afla din nou față în față la sfârșitul acestei săptămâni, de data aceasta pe Arena Națională din Capitală. Ambele echipe sunt neînvinse până în acest moment și nici n-au primit vreun gol în etapele disputate până acum în Liga Întâi. Mai mult decât atât, giuleștenii sunt liderii clasamentului, cu șase puncte din tot atâtea posibile.